Alüminyum Doğrama Sistemleri

Ankara jaluzi ısıcamlı cam balkon sitemlerinde 20 yıllık profesyonel tecrübe ve deneyim ..

Alüminyum doğrama, izolasyon ve enerji tasarrufu sağlamasının yanı sıra, estetik ve dekoratif bir yapı unsurudur.

Alüminyum doğrama sistemlerini kapı ve pencere uygulamaları dışında da bir çok alanda görmek mümkündür.

 

– Kapı girişleri

– Rüzgarlıklar

– Mekan iç bölmeleri

– Dekoratif tasarımlar

– Güneş kırıcılar

 

ALÜMİNYUM DOĞRAMA, SADECE ALÜMİNYUM DOĞRAMA DEĞİLDİR.

 

Alüminyum doğrama korozyona karşı yüksek direnci ve dekoratif yapısıyla hem iç mekanlarda hem dış mekanlarda kolaylıkla kullanılmaktadır.Alüminyum dünyada kullanımı her geçen gün artan özel bir materyaldir. Alüminyum doğrama sistemleri uzun ömürlülüğü sayesinde inşaat sektöründe birçok alanda sorunsuzca kullanılmış ve vazgeçilmez bir ürün olmuştur.

 

ALÜMİNYUM DOĞRAMA TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 

– Hafiftir,

– Uzun Ömürlüdür,

– Dekoratiftir,

– Çevrecidir,

– İzolasyon sağlar

– Enerji tasarrufu sağlar,

– Kolay temizlenir.

 

Gelişmekte olan sanayi faaliyetleri neticesinde yapılan inşaat öncesi ve sonrası dönemde rastladığımız, doğrama denince ilk akla gelen alüminyum, hayatımızın teknik ve mimari alanlarında karşımıza çıkmaktadır.

 

Etrafımıza baktığımızda her köşe bucakta farkına her zaman varmasak da görmekte olduğumuz yapıların birçoğu bu elementin dönüştürülmüş halinden oluşmaktadır. Örnek verecek olursak can güvenliğini sağlamak adına yaptırdığımız korkulukların büyük kısmı alüminyum doğrama malzemelerden oluşmaktadır. Gerek çevre dostu oluşu gerek işlevselliği yönünden tüketiciyi üzmeyen bu sanayi ürünü hayatımızda birçok alanda sorunsuz bir kullanıma vesile olduğundan bizlerin de vazgeçilmezi konumuna gelmiştir.

 

Günümüz şartlarında mevsimsel hava değişimlerinden ikamet ettiğiniz yerde cephe kaplaması olsun kapı pencereler olsun korunmak için başka alternatifleriniz olsa da en doğru seçimin alüminyum doğrama olduğu aşikârdır.

 

Yenilenebilir bir yapıda olması nedeniyle çevre kirliliğinin de önüne geçen bu ürünün yakınlarımızda anbean olması yararımızadır. Isı yalıtımı yönüyle de bizleri zora sokmayan şekillendirilmesi ve uyum sağlaması da uzman kişileri açısından oldukça zahmetsizdir. Bakırla kıyaslandığında fazla bulunabilmesi, işlenip üretimde kullanılması ve fiyatının oldukça uygun olması nedenleriyle oldukça istikrarlı bir tablo çizdiğini göreceksiniz. Zira işin detayına baktığımızda da teknolojik faaliyetler sonucu evrime uğrayan, çağdaş yapılanmayı esirgemeden icra eden güven odaklı bir elementin getirisidir.

 

19. Yüzyılın ortalarına doğru geliştirilen eloksal yöntemi (yüzey kaplama) ile yeni bir boyut kazanmış görünümü ve yapısını tamamen kendine adapte etmeyi başarmıştır. Alüminyum kaynaklarının doğru kullanımıyla insanlık birçok alanda ilerleme kaydedip kendisiyle bütünleşmiş bir yol üzerinden devam etmektedir. Araçların, döner kapıların, menfezlerin ve birçok yapının mimarisi de bu yoldan geçmektedir elbette.

 

Değişkenlik gösteren kullanım alanlarına, miktarına, hangi yönde geliştiğine, kime ulaşıp ulaşmadığına bakılmaksızın her zaman devamlılık gösteren duruşuyla, doğa ve insan kaynaklarına uyumlu olmasıyla hayatımıza çoktan yerleşmiş durumdadır alüminyum. Sayısız biçim ve iş görme potansiyeliyle bizlerin hep yanında olmuş destek niteliği taşımıştır. Çevreye duyarlı bir yapının içinde alüminyum doğrama olmaması düşünülemeyecek bir şeydir. Üretim maliyetini, ulaşılabilirliğini, uyum sağlama ve geri dönüşebilir olma özelliklerini de hesaba kattığımızda durum ortada olacaktır..

#ankara, #cam, #balkon, #sistemleri, #ısıcam, #sincan, #batıkent, #etimesgut

Toksoy Metal - All Right Reserved © 2017

Web Tasarım : Miralay Reklam